Spotkanie z dziećmi „Kraina nieczytania”

Wczoraj (9 maja) w naszej bibliotece, ze swoimi najmniejszymi czytelnikami spotkała się autorka książek dla dzieci Magdalena Zarębska. Spotkanie, na podstawie książki „Kraina Nieczytania” podzielone było na dwie części. Pierwsza część poprowadzona była w formie warsztatów. Autorka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. Zaproponowała wiele ciekawych zabaw, kalamburów i zgadywanek. Do wspólnej zabawy włączyli się także rodzice. W drugiej części wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć barwne przedstawienie teatralne przygotowane przez Panią Klaudię Kąca-Jasic. Na początku aktorka opowiadała o tym, jak należy zachować się w teatrze. Następnie zaprezentowała spektakl oparty na fragmentach „Krainy Nieczytania”. Na zakończenie dzieci mogły dotknąć lalek i zapoznać się z warsztatem aktora. Po spotkaniu uczestnicy spotkania mogli zakupić książeczki i otrzymać pamiątkowy autograf.

fot. ER