Noc Bibliotek: spotkanie z Arturem Zygmuntowiczem

Noc Bibliotek, 2017 r.

Białoruś nie ma w Polsce dobrej prasy. Kłopoty mniejszości polskiej i tarcia na linii Łukaszenka- reszt świata to dwa podstawowe tematy. Na dobrą sprawę Białoruś, kraj leżący tuż za granicą jest Polakom mniej znany niż Turcja, Tajlandia czy Chorwacja.
Jest też Białoruś jednym z najmniej odwiedzanych Państw w Europie. Czy słusznie?
Jak tam teraz jest? Jak żyje przeciętny Białorusin? Jak przyjmuje się gości? Czy jest co zwiedzać? Czy dyktatura widoczna jest na co dzień? Jak się podróżuje po Białorusi? Jak w Mińsku obchodzony jest 9 maja? Czym różnią się Białorusini od nas?

Na te i na inne pytania odpowie Artur Zygmuntowicz. Na spotkanie „3xBiałoruś” zapraszamy w sobotę 3 czerwca na godzinę 19:30.