„Niemożliwe jest możliwe”: po spotkaniu z Magdą Bębenek

Było wzruszająco, inspirująco i odważnie, z dużą dawką humoru i jak najbardziej pozytywnych emocji. Bo spotkanie z drugim człowiekiem może stać się impulsem do zmian w naszym życiu. Czasem potrzeba tylko małej wskazówki, wyznaczenia kierunku czy też… przyjścia do biblioteki w sobotni wieczór! Prawie 50 osób wybrało tę ostatnią opcję i spotkało się w naszej bibliotece z Magdą Bębenek, podróżniczką, pisarką, autorką książek „Polka potrafi. Zostań bohaterką własnego życia!” oraz ”Polka potrafi. Życie zaczyna się po 40-tce!”.

Wieczór autorski był niekonwencjonalny, jak sama Prowadząca. Siedząc boso na oparciu granatowej kanapy rozprawiała swobodnie z uczestniczkami i uczestnikami o ważnych sprawach naszego życia, takich jak relacje pomiędzy ludźmi, ekologia, podróże, uważne jedzenie, kosmetyki, które nie są zagrożeniem dla nas czy środowiska, i o tym „że tak naprawdę nasze obowiązki wobec przyrody i innych ludzi są w rzeczywistości naszymi przywilejami”. Na przykładzie własnym i bohaterek jej książek pokazała, że „niemożliwe jest możliwe” w relacjach, w rozwoju, w biznesie, w życiu.

Spotkanie, które planowo miało trwać godzinę swobodnie przeciągnęło się w czasie i trwało ponad dwie godziny! Każda zaś z osób biorących udział w spotkaniu wyszła z egzemplarzem książki Magdy Bębenek, który zostały opatrzony własnoręcznym podpisem Autorki.

Chcemy podziękować Magdzie Bębenek za obecność i za czas wzruszeń i przemyśleń. Zapraszamy ponownie do Tarnowskich Gór! Chcemy także podziękować Kasi Baron za współorganizację tego spotkania. Cieszymy się, że byliście – niech prawdzie historie kobiet, którym udało się znaleźć siłę i odwagę, aby spełnić swoje marzenia i żyć pełnią życia, będą i dla Was rzeczywistą inspiracją.