Mini-biblioteczka w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym im. B. Hagera

Miło nam poinformować o podjętej współpracy z Wielospecjalistycznym Szpitalem Powiatowym im. B. Hagera.

Dzięki porozumieniu z panią prezes Izabelą Paprotną mogliśmy stworzyć mini-biblioteczkę znajdującą się w pomieszczeniach szpitalnych, z której będą mogli korzystać wszyscy pacjenci oraz ich rodziny czy opiekunowie. Na bibliotecznych regałach można znaleźć literaturę dla czytelników dorosłych oraz dla dzieci, a w styczniu zbiór zostanie powiększony o czasopisma. Książki zostały starannie wyselekcjonowane pod kątem spełniania biblioterapeutycznej roli.

Jest to nasza próba wyjścia naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta i powiatu, biorąca się ze świadomości tego, jak ważną rolę w procesie leczenia i rekonwalescencji może odegrać słowo pisane.

Fot. Małgorzata Skrabaczewska photo & design