Filia nr 5 (Repty Śl.): Książkowe inspiracje przedszkolaków. Filia nr 9 (Strzybnica): Spotkanie literackie

13 listopada 2017 r. w Przedszkolu nr 13 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Książkowe inspiracje przedszkolaków”. Dzieci odwiedziła pani z bibliotecznej Filii nr 5 w Reptach Śl.

Na początku spotkania pani bibliotekarka opowiedziała krótko o bibliotece, jej zasobach i zasadach korzystania ze zbiorów. Potem w towarzystwie pluszowego misia, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia, przeczytała dzieciom opowiadanie Anny Szymanowskiej pt. ”Przygody Misia Guziczka.

Po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki wybierały imię dla bibliotecznego misia. Propozycji było wiele: Miś Szaliczek, Tuptuś, Puchatek, Grzecznuś itp. Ostatecznie miś otrzymał imię Wituś. I tak obok przedszkolnego misia: Gwarusia i Reptusia, pojawił się biblioteczny „Miś Wituś”.

Następnie dzieci narysowały swoje pluszowe misie, które od dzisiaj zdobią Filię Nr 5. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne słodkości.

Chętnie i z radością pozowały do grupowego zdjęcia. Przy pożegnaniu umówiliśmy się na kolejne „książkowe inspiracje” w grudniu.

Filia nr 5 (Repty Śl.): „Książkowe inspiracje przedszkolaków”, 13.11.2017 r.

14 listopada 2017 r. w bibliotece w Strzybnicy odbyły się zajęcia literackie dla dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 13.

Z okazji 110 rocznicy urodzin Astrid Lindgren dzieciom przybliżono niesamowite powieści autorki przygód Emila, Pippi Långstrumpf, Dzieci z Bullerbyn czy Karlssona. Oglądano również fragmenty filmów opartych na powieściach. Na koniec dzieci narysowały swoje ulubione postaci z książek.

Filia nr 9 (Strzybnica): spotkanie literackie, 14.11.2017 r.