Filia nr 4 (Bobrowniki Śl.): Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

10 kwietnia w bobrownickiej bibliotece świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
Został on ustalony przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych na 2 kwietnia – dzień urodzin Hansa Christiana Andersena. I tak od pięćdziesięciu lat w dniach 2-10 kwietnia obchodzimy to święto. Z tej okazji odwiedziła naszą filię klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 12 wraz z panią wychowawczynią oraz bibliotekarką szkolną.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prezentacji o naszych nowościach czytelniczych oraz dowiedzieli się o tym, ile ciekawych rzeczy dzieje się w naszej bibliotece oraz jej filiach w różnych dzielnicach miasta. Klasa przygotowała i przedstawiła na pamięć wiersz Danuty Wawiłow pt. „Na wystawie”, który był punktem kulminacyjnym naszego spotkania.

Filia nr 4 (Bobrowniki Śl.): Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, 10.04.2017 r.Filia nr 4 (Bobrowniki Śl.): Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, 10.04.2017 r.