Dyskusyjny Klub Książki – 20 maja 2010, Manuela Gretkowska – „Obywatelka”

Spotkanie, które dobył się 20 maja było poświęcone książce Manueli Gretkowskiej – „Obywatelka”.

20 maja w przytulnych murach biblioteki po raz kolejny spotkali się zapaleni czytelnicy, by dyskutować o „Obywatelce” Manueli Gretkowskiej. Ciut skromniejsze niż zawsze grono dzieliło się tradycyjnie swymi odczuciami na temat książki. Panie zgodnie stwierdziły, że były zdegustowane, czy też wręcz przerażone politycznymi gierkami, z którymi zetknęła się autorka w trakcie tworzenia Partii Kobiet. Panowie z kolei definitywnie stwierdzali, iż książka ta nie oprze się upływowi czasu i „od połowy ciągle jest o tym samym”. Część osób wystawiła negatywną opinię stylowi pisarskiemu pani Gretkowskiej.

Szybko jednak rozmowa przeistoczyła się w opowieści „książkoholików” o ich sposobach na dobór lektury, literackich fascynacjach, polecanych woluminach, gustach i guścikach, a nawet o… Szwecji. Okazało się, że większość zebranych uwielbia zapach świeżej książki i możliwość swobodnego przechadzania się wzdłuż półek wypełnionych literackimi dziełami. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak lista propozycji na następne spotkania. Sama możliwość pochłonięcia kolejnego tomiku wywołała u czytelników błogie zadowolenie. Warto dodać, że dzięki Klubowi Dyskusyjnemu mogą spotkać się ze sobą osoby oddające się bezpiecznemu i miłemu nałogowi, jakim jest uzależnienie od książek.

Dlatego też- serdecznie zapraszamy!

Mole książkowe, łączcie się!

Monika Ogrodnik